Profil školy

Základná škola v Čadci na Rázusovej ulici je sídliskovou školou pavilónového typu.
Objekt školy pozostáva zo siedmich pavilónov a telocvične.
Vyučovací proces okrem klasických tried prebieha aj v odborných učebniach - fyziky, chémie, informatiky, cudzích jazykov, študovni, multimediálnej učebni, školskej  kuchynke, školských dielňach.
Súčasťou školy je školská knižnica a školská jedáleň, ktorá je vývarovňou pre 3 mestské školy.
Priaznivé prostredie pre športovanie detí vytvára aj športový areál s futbalovým, basketbalovým, volejbalovým -antukovým ihriskom, beachvolejbalovými ihriskami a bežeckou dráhou.
Ako plnoorganizovaná škola výchovno-vyučovací proces zabezpečuje od roku 1967, ktorá prešla v rooch 2009/2010 rozsiahlou rekonštrukciou v rámci projektu: Mesto pre deti – modernizácia,   rekonštrukcia a vybavenie najväčšej  základnej školy v Čadci

Riaditeľkou školy je v súčastnosti  Mgr. Zdenka Maslíková.
Zástupca pre 2. stupeň - Mgr. Janka Ihelková.
Zástupca pre 1. stupeň - PaedDr. Slavomír Gonek

• Základná škola, Rázusova 2260, Čadca